Batavus + YAMAHA = Połączenie idealne !

Stream to model wyjątkowy, komfortowy, bezpieczny i zaprojektowany z dużym poczuciem estetyki.

Batavus Stream został wyposażony w centralny silnik o potężnej mocy 250W i maksymalnym momencie obrotowym 80Nm oraz niesłuchanie lekkiej wadze 3,5kg.  Tak mocny silnik w połączeniu z bateria o dużej pojemności 500Wh, sprawia, że model ten idealnie sprawdzi się na długim dystansie, ale oczywiście może też służyć do codziennej  jazdy do pracy.

Holenderski portal „Mister E-Bike” przyznał 5 z 5 możliwych gwiazdek dla tego roweru, uznając go jako TOP MODEL 2015 wśród rowerów elektrycznych dostępnych na najbardziej wymagającym rynku rowerowym e Europie. Z testu wynika również, że rower idealnie nadaje się do codziennego użytkowania (dojazdy do pracy) jak również na długie dystanse, gdyż bateria o dużej pojemności wystarcza na przejechanie bez ładowania blisko 135km. To wspaniały wynik! Więcej o teście można przeczytać TUTAJ.

 

Jak działa silnik ?

Rower wyposażony jest w kilka czujników:
1. Czujnik nacisku na pedały – to nowość, im mocniej naciskamy na pedał tym mocniej wspomaga silnik.
2. Czujnik obrotu korby- aby silnik w ogóle zaczął wspomagać, musimy zacząć kręcić pedałami, czujnik korby wyczuwając obrót zaczyna wspomagać nasza jazdę.
3. Czujnik hamulców – rower jest w 100% bezpieczny, działanie silnika zostaje momentalnie odcięte w momencie naciśnięcia na klamkę hamulca. Dzięki temu nie ma możliwość aby doszło do zaistnienia sytuacji konfliktowej, gdzie próbujemy hamować, a rower sam jedzie.

 

 

Silnik YAMAHA:

Centralny silnik Yamaha waży zaledwie 3,5kg a jednocześnie jest to jeden z cięższych elementów w rowerze, jego położenie w środkowej części roweru sprawia, że jest on niesłychanie stabilny, a przez to komfortowy a co najważniejsze bezpieczny.
Parametry techniczne to:
moc: 250W
nominalny moment obrotowy: 70Nm i maksymalny 80Nm

 

Czy rower może jechać sam ?

Według europejskiego prawa, rower elektryczny może się poruszać sam jedynie do prędkości 6km/h dlatego też Batavus Stream jak też inne modele naszej marki został wyposażony w funkcję WALK ASSISTANCE. Po naciśnięciu jednego guzika możemy prowadzić rower bez popychania go. Funkcja szczególnie przydatna np. przy podchodzeniu pod górkę, wyprowadzaniu roweru z garażu podziemnego.

Funkcje wyświetlacza:

  • zegarek
  • termometr
  • prędkość
  • wskaźnik poziomu naładowania bateria (podziałka 1/10)
  • wskaźnik poziomu mocy wspomagania
  • wskaźnik zasięgu na danym stopniu wspomagania
  • 3 tryby wspomagania: ECO / STANDART / POWER

Sam wyświetlacz LCD jest niewielkich rozmiarów i płaski niczym popularne smartphony. Jednocześnie jest niezwykle prosty w obsłudze oraz czytelny. Dużą zaleta jest, że cale sterowanie może odbywać się bez odrywania ręki od kierownicy.  

 

 

 

Oświetlenie:

Przednia lampka Spaninga zaprojektowana specjalnie dla Batavusa tak by tworzyła jedną całość z przednim widelcem zasilana jest z baterii tak samo jak tylna lampka diodowa. Tak więc oświetlenie można włączyć i wyłączyć podczas jazdy, naciskając guzik przy kierownicy.

 

 

Hamulce:

Jak przystało na tak mocny i dynamiczny rower został on też wyposażony w bardzo skuteczne hydrauliczne hamulce MAGURA HS11, które działają niezawodnie w każdych warunkach, a przy tym są bardzo lekkim systemem hamulcowym, co pozytywnie wpływa na końcową wagę roweru, która wynosi około 24kg + bateria(3,8kg).

 

Podsumowując, jest to świetny rower, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających !